30.07.2019

Wodny Plac Zabaw w Pabianicach

We wrześniu zeszłego roku zostały wybite dwie pierwsze symboliczne cegły z budynku „Lewityna”, który miał zostać rozebrany. Dziś mieszkańcy Pabianic mogą cieszyć się wodnym placem zabaw, który wraz z zapleczem rekreacyjno-wypoczynkowym, stanowi świetne miejsce na letni wypoczynek.

Firma Apis Polska Sp. z o.o. wybudowała wodny plac zabaw w centralnej  części miasta Pabianice, na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Lewityn”, w pobliżu istniejącej już zabudowy w postaci boisk, placów zabaw, urządzeń fitness przeznaczonych do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz budynków sportowo – rekreacyjnych służących jako zaplecze techniczno – rekreacyjne. Uczęszczana przez mieszkańców zielona okolica oraz bliskość ścieżek rowerowych, stanowiła świetne miejsce na zlokalizowanie nowej inwestycji, o wartość 3 mln 100 tys. zł.

Wodny plac zabaw wraz zagospodarowaniem terenu, tarasami widokowymi, zapleczem technicznym na terenach rekreacyjnych „Lewityn Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach obejmuje powierzchnię około 3000 m2.
Główna część inwestycji została zlokalizowana w miejscu budynku restauracji „Turkus” który został rozebrany, w celu pozyskania terenu pod budowę. Podjęte przez naszą firmę działania, poza wyburzeniem istniejących zabudowań, obejmowały budowę mokrego placu zabaw wraz z tarasami, zaplecza technicznego w postaci budynku gospodarczego, przebieralni, pryszniców, zagospodarowanie terenu, nasadzenia, Instalacje wewnętrzne, zewnętrzne oraz  montaż elementów małej architektury.

W centralnej części zielonego terenu, powstał wodny plac zabaw o powierzchni aż 300 m2, z bezpieczną nawierzchnię ogrodzoną murkiem, służącym jako siedziska dla użytkowników placu. Na terenie obiektu wodnego znajdują się urządzenia tryskające wodą tj. muchomor, galaretka, kopuła wodna, rumianek, bławatek, dzwonki, armatki wodne, interaktywna ścieżka, tunel wodny oraz pętlę. Sam plac podzielono na dwie strefy, tak by umożliwiał zabawę dzieciom w różnym wieku. Zamontowane zostało również oświetlenie w postaci reflektorów LED, które podkreśla efekty wodne.

Całość terenu poza placem zabaw został obudowany pięknymi tarasami. Od strony zachodniej taras drewniany o łącznej wielkości aż 1.200 m2 w kształcie przybliżonym do okręgu, który służy jako część wypoczynkowo – rekreacyjna. Pozostała przeważająca część tarasów ciągnie się wzdłuż linii brzegowej stawu, otoczonego zielenią, tworząc nową trasę pieszo – rowerową biegnącą od plaży w kierunku kładki a następnie częściowo przy rondzie w południowej części terenu.
Wokół placu znajduje się również część wypoczynkowo - obserwacyjna dla opiekunów wszystkich bawiących się dzieci.

Jednym z największych wyzwań w tym projekcie była bliskość wodnego kąpieliska „Lewityn” w porównaniu z zaprojektowaną infrastrukturą. Dno zbiornika składającego oczyszczoną wodę znajduje się poniżej dna jeziora, co było bardzo dużym wyzwaniem inżynierskim. Dzięki dobrej współpracy z Zamawiającym  zrealizowaliśmy wspólnie ten ambitny projekt i udostępniliśmy go dla lokalnej społeczności – mówi Daniel Zastawny Dyrektor ds. realizacji inwestycji z ramienia firmy Apis Polska Sp. z o.o.Kontakt

Apis Polska sp. z o.o.
ul. Hetmańska 10/4, 35-045 Rzeszów
tel. + 48 16 733 82 00


Napisz
do nas
Zapytanie
ofertowe

Apis Polska sp. z o.o., tel. (16) 733 82 00, e-mail. biuro@apis.eu.pl, NIP: 7922291328
3 Maja 85, 37-500 Jarosław, woj. podkarpackie
realizacja i CMS: omnia.pl